EYENLIP Luminous Anti Hair-Loss Treatment 500ml

Original price was: 1,140ден.Current price is: 1,026ден.

Природна состојка која е ефикасна при опаѓање на косата и нега на скалпот, за смирување на чувствителниот скалп. Овој третман се користи негување на косата за да помогне во ублажување на симптомите на губење на косата

Ориентална медицинска нега на скалпот

Патентирана состојка која го заштитува скалпот, превенира опаѓање на коса, помага за зголемување на растот на косата преку примена на таблетата Hexalong – базирана на традиционалната корејска медицина “Donguibobam”

Hexalong комплекс – (патент No.10-0820010)

Екстракт од овошјето Cornus Officinalis
Ексѕракт од корен од Rehmannia Glutinosa
Екстракт од корен од Diosorea Japonica
Екстракт од Alisma Orientale Tuber
Екстракт од Paeonia Suffriuticosa
Екстракт од Poria Cocos Sclerotium

Содржи природно извлечени состојки од комплекс кој го штити скалпот и ја одржува косата здрава.

PB complex-83(H):

Hamamelis Virginiana () вода и 3 други видови,
PB Complex-58(H) – екстракт од јаболкко и 8 други видови.

Ја зајакнува расцветаната коса и овозможува хидрирачка бариера.

Обезбедува длабока храна од скалпот до врвовите на косата, правејќи ја косата сјајна и без расцветани врвови.
Содржи: Екстракс од прополис, екстракт од royal jelly, екстракт од мед manuka, есктракт од протеин од млеко.

Сертифициран производ за безбедни клучни состојки кои третираат опаѓање на коса.

Пантенол – интензивна нега на маслото на скалпот и балансирање на хидратацијата.
Салицилна киселина – длабоко чистење на порите од нечистотии
Ментол – го освежува и смирува скалпот

Третманот е хипоалерген и е наменет за секојдневна употреба.

Потврден не-иритирачки производ базирано тест за иритација на кожа.

Цветен мирис сo суптилен благ мирис.

Главен: праска, портокал, лимун, бергамот
Среден: јасмин, роза, muguet
База: миск, amber

Пакување: 500ml

Начин на употреба

Откако ќе ја измиете косата со шампон, со пешкир тапкајте ја косата, потоа нанесете од третманот и масирајте 3-5 минути. На крај исплакнете со млака вода.

Начин на употреба

EYENLIP Luminous Anti Hair-Loss Treatment 500ml

Опис

Состојки:
Water, Cetearyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Propylene Glycol, Steartrimonium Chloride, Cetrimonium Chloride, Dimethicone, Fragrance, Cetyl Alcohol, Phenoxyethanol, Sodium Citrate, Menthol, Salicylic Acid, Panthenol, Laureth-20, Laureth-3, Butylene Glycol, Myristyl Alcohol, Arachidyl Alcohol, 1,2-Hexanediol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Coix Lacryma-Jobi Ma-yuen Seed Extract, Morus Alba Bark Extract, Honey Extract, Milk Protein Extract, Propolis Extract, Royal Jelly Extract, Actinidia Chinensis (Kiwi) Fruit Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Citrus Junos Fruit Extract, Punica Granatum Fruit Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Cornus Officinalis Fruit Extract, Rehmannia Chinensis Root Extract, Alisma Orientale Tuber Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Poria Cocos Sclerotium Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Rosa Centifolia Flower Water, Linalool, Limonene

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.