EYENLIP Moisture Essence Mask #Vitamin

Original price was: 93ден.Current price is: 82ден.

Опис

Витаминот Ц и витаминот Е се вклучени со богатиот екстракт од витаминско дрво Vitamin Tree Fruit Extract  и ниацинамид кои и помагаат на грубата кожа да сјае. Содржи различни состојки за хидратација, кои ја задржуваат хидратација на вашето лице долго време.

Пакување: 1 парче

Начин на употреба

  1. По чистењето, подгответе ја кожата со тонер.
  2. Ставете ја маската преку лицето, избегнувајте ги пределите на усните и очите.
  3. Оставете да делува 15-20 минути. Нежно отстранете ја маската и лесно тапкајте за кожата да ја впие преостанатата есенција.
0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.