EYENLIP Peptide Multi Care Cream & Toner 200ml

Original price was: 1,080ден.Current price is: 950ден.

Опис

  • Производ 2 во 1 – крем и тонер, ја хидрира кожата и помага во намалување на брчките бидејќи содржи пептид во својата формула.
  • Помага во обновување на иритираната кожа и намалување на брчките.
  • Помага во подобрување на целосната состојба на кожата.
  • Оваа комбинација од крем и тонер одлично се впива во кожата.

Пакување: 200ml

Начин на употреба

После чистење на лицето, нанесете соодветна количина на памучна подлога и нежно нанесете на текстурата на кожата. Нежно тапкајте за подобро да се апсорбира.

Опис

Состојки

Purified Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Cetyl Ethylhexanoate, 1,2-Hexandiol, Niacinamide, C14-22 Alcohol, Hydrogenated Polydecene, Polysorbate 60, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, C12-20 Alkyl Glucoside, Isohexadecane, Sodium Polyacrylate, Fragrance, Polysorbate 80, Ethylhexylglycerin, PEG-90M, Adenosine, Citric Acid, Sorbitan Oleate, Disodium EDTA, Glucose, Butylene Glycol, Dioscorea Japonica Root Extract, Hibiscus Esculentus Fruit Extract, Nelumbo Nucifera Root Extract, Palmitoyl Hexapeptide-12, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Dipeptide-7

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.