EYENLIP Pure Perfection Natural Sun Cream 50g

Original price was: 894ден.Current price is: 787ден.

Опис:

Eyenlip Pure Perfection Natural Sun Cream е крем за заштита од сонце кој содржи растителни екстракти. Интензивно ја хидрира кожата, ја елиминира сувоста и лупењето, ја нормализира микрофлората и штити од негативните ефекти на УВ зраците. Има висок степен на UV заштита SPF 50+/PA+++, осветлувачки ефект и против стареење на кожата. Може да се користи како основа за шминка, бидејќи брзо се впива и не остава леплив ефект. Кремот ги содржи следните состојки: Кедрово масло – ја омекнува, храни и хидрира кожата, ги намалува брчките;

Екстракт од јапонско јаболко – има тонизирачки, антибактериски и адстрингентни својства, помага во лекувањето на акни и егзема, благодарение на неговата висока содржина на витамини и антиинфламаторни својства, кои помагаат кожата да биде чиста и да се намали воспалението околу флеките. Го нормализира лачењето на лојните жлезди, го елиминира мрсниот сјај, ја оптимизира микрофлората, се бори против воспалението и иритацијата.

Придобивки:

  • заштита од сонце
  • смирува и обновува
  • осветлува

Пакување: 50g

Начин на употреба:

Нанесете соодветна количина на лицето 30 минути пред изложување на сонце. Реаплицирајте на секои 2-3 часа на сонце.  Користете го само во текот на денот.

Опис

Состојки:

Water, Titanium Dioxide, Cyclopentasiloxane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, 4-Methylbenzylidene Camphor, Disodium Phenyl Dibenzimidazole Tetrasulfonate, Propylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Zinc Oxide, Cetyl Peg/Ppg-10/1dimethicone, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Arbutin, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Beeswax, 1,2-Hexanediol, Sorbitan Sesquioleate, Sodium Chloride, Glyceryl Caprylate, Triethanolamine, Glyceryl Stearate/Peg-100 Stearate, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Fragrance, Disodium Edta, Adenosine, Diospyros Kaki Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Morus Alba Bark Extract, Sophora Angustifolia Root Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Thuja Orientalis Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Taraxacum Officinale (Dandelion) Extract.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.