EYENLIP VС Control Cleansing Oil 150ml

Original price was: 946ден.Current price is: 832ден.

Опис

Маслото за чистење Eyenlip VC Control е хипоалергено масло со витамински комплекс. Маслото е дизајнирано да ја исчисти кожата од шминка и сите нечистотии растворливи во масти. Дополнително, маслото ја хидрира кожата, го осветлува тенот, ефикасно ја отстранува дури и најупорната козметика, ја чисти кожата, ги ослободува порите, ги храни ткивата со витамини, ја тонизира кожата, ја ослободува од кератинизирани ткива и мртви клетки, токсични материи и мимички брчки. Маслото го нормализира нивото на влага и го изедначува тенот. Со правилно чистење, ќе ја одржувате вашата кожа чиста и здрава долго време.

Производот и дава на кожата свеж и хидриран изглед, ја храни кожата со витамински комплекс од 12 витамини, што има корисен ефект врз состојбата на дермисот. Хипоалергено масло со одлични својства за чистење и осветлување, совршено ја навлажнува и ја осветлува кожата. Мадекасозид кој е во составот, е дериват  на центела – Asiatic Centella, совршено се грижи за кожата, ги штити, ги зајакнува ѕидовите на крвните садови, а исто така има осветлувачки и измазнувачки ефект. Маслото е погодно за сите типови на кожа, особено за безжитвотна кожа со нерамномерен тен.

Пакување: 150ml

Начин на употреба

Нанесете од маслото со суви раце на сува кожа. Масирајте го лицето, а потоа лесно навлажнете ги рацете и масирајте ја кожата уште малку, а потоа исплакнете со млака вода.

Опис

Состојки

Ethylhexyl Palmitate, Cetyl Ethylhexanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, Water, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Glycerin, Pentylene Glycol, Hydrogenated Lecithin, Polyglyceryl-10 Stearate, Panthenol(0.1ppm), Madecassoside, Tocopheryl Acetate(0.05ppm), Sodium Ascorbyl Phosphate(0.05ppm), Niacinamide(0.01ppm), Glyceryl Linolenate(0.0025ppm), Glyceryl Arachidonate, Thiamine HCL(0.001ppm), Retinyl Palmitate(0.001ppm), Pyridoxine(0.001ppm), Folic Acid(0.001 ppm), Biotin(0.001 ppm), Menadione(0.0001ppm), Cyanocobalamin(0.0001ppm), Fragrance.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.