a

FARM STAY Aloevera Perfect Sun Cream 70g

Original price was: 530ден.Current price is: 504ден.

Опис

Придобивки:

  • Крем со широк спектар SPF 50+ PA+++ за заштита на кожата од штетните УВ зраци.
  • Збогатен со екстракт од лист од алое вера кој ја храни кожата со витамини и минерали.
  • Помага во смирување на иритираната кожа.

Пакување: 70g

Начин на употреба

На последниот чекор од вашата рутина за нега на кожата, нанесете слој на лицето. Нежно тапкајте за подобра апсорпција. При подолго изложување на сонце, реаплицирајте на неколку часа.

На залиха

Опис

Состојки

Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Mineral Oil, Glycerin, Titanium Dioxide, Isoamyl P-methoxycinnamate, Zinc Oxide, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Glyceryl Stearate, Polysorbate 60, 1, 2-hexanediol, Beeswax, Bis-ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, PEG-100 Stearate, Dimethicone, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Aloe Vera Leaf Extract (200mg), Morus Alba Bark Extract, Centella Asiatica Extract, Green Tea Extract, Allantoin, Carbomer, Triethanolamine, Disodium EDTA, Brilliant Blue FCF, Tartrazine, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.