FARM STAY Ceramide Firming Facial Cream 50ml

Original price was: 1,020ден.Current price is: 918ден.

Опис

Придобивки:

  • Високо концентриран крем за лице кој го враќа балансот на масло и вода во кожата.
  • Изобилува со церамид кој формира бариера за влажност, го спречува губењето на влажноста на кожата и ја омекнува текстурата на кожата.
  • Ја хидрира кожата и ја прави полна, што помага да се намали појавата на фини линии.

Тип на кожа: мрсна и комбинирана кожа, зрела, нормална, сува и чувствителна

Се бори против црвенилото, ја обновува, омекнува, навлажнува и ја храни кожата.

Кремот со церамиди е развиен земајќи ги предвид потребите на дехидрираната чувствителна кожа, склона кон црвенило и повремени воспаленија. Веднаш после нанесување кремот ја реанимира сувата уморна кожа и значително ја трансформира. Ја заситува со влага, го отстранува лупењето, ги измазнува текстуралните неправилности и ги омекнува грубите области. Кожата добива еластичност и рамномерен тен.

Кога се користи заедно со други производи ефективноста на кремот се зголемува неколку пати. Кремот се базира на церамиди кои го враќаат интегритетот на заштитната бариера на кожата, го зајакнуваат нејзиниот локален имунитет и помагаат да се задржи влажноста.

Маслото од макадамија и хијалуронската киселина формираат заштитен филм со што ја задржува влагата на површината на лицето, која ја штити кожата од микротраума и дехидрација.

Екстрактот Centella asiatica и активните соединенија извлечени од него и помагаат на кожата да се справи со стресот, го зголемува нејзиниот тон и помага да се измазнуваат брчките. Стимулирајќи ја циркулацијата на крвта во горните слоеви на кожата, центелата има ефект на лимфна дренажа и овозможува да се справите со отоци.

Пакување: 50ml

Начин на употреба

Нанесете умерена количина на целото лице и нежно тапкајте за подобра апсорпција.

На залиха

Опис

Состојки

Water, Butylene Glycol, Glycerin, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Petrolatum, Caprylic/capric Triglyceride, Sorbitan Stearate, Cyclopentasiloxane, Niacinamide, Glyceryl Stearate, Cyclopenta Siloxane, Niacinamide, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Cetearyl Alcohol, Polysorbate 60, 1,2-hexanediol, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Macadamia Seed Oil, Centella Asiatica Extract, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Ceramide NP (60ppm), Sucrose Stearate, Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Madecassoside, Asiaticoside, Hyaluronic Acid, Asiatic Acid, Madecaic Acid, Hydrogenated Lecithin, Pentylene Glycol, Hydrogenated Phosphatidylcholine, Ethylhexylglycerin, Hydroxyacetophenone, Carbomer, Arginine, Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Oil, Adenosine, Disodium EDTA

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.