FARM STAY Grape Stem Cell Wrinkle Lifting Cream 50ml

619ден

Опис

  1. Специјална нега за еластичност: функционална крема за подобрување на брчките која има добра апсорпција и обезбедува хранливи материи во кожата. Содржи аденозин и екстрахирани култури од калус од грозје кои и даваат на кожата еластичност, ги пополнуваат брчките и ја хидрираат кожата.
  2. Мазна кожа со мека текстура: Тоа е крем за зацврстување е доволна е само мала количина за да ја осветли и витализира грубата кожа. Овој зацврстувачки ефект се должи на екстрахираните култури од калус од грашок и екстракт од златно киви.
  3. Крем за нега кој ги намалува знаците на стареење: Обезбедува богата хидратација и храна за сувата кожа и ја одржува хидрирана и еластична долго време.

Оваа мултифункционална формула против брчки вклучува смирувачки  и измазнувачки состојки како што се церамид 3 и шеа путер кои и помагаат на кожата да остане хидрирана во текот на денот.

Наменета е за:

  • Оние кои сакаат цврста и затегната кожа
  • Оние кои сакаат ефикасна крема против брчки
  • Оние кои сакаат да се ослободат од сувата кожа

Пакување: 50ml

Начин на употреба

  1. Во последниот чекор од основната нега на кожата, земете соодветна количина.
  2. Нанесете нежно на лицето.
  3. Тапкајте на лицето за подобеа апсорпција.

На залиха

Опис

Состојки

Water, Glycine, Cetyl hyaluronic acid, shea butter, dimethicone, phenoxyethanol, methylparaben, grape culture stem cell extract, kiwi extract, allantoin, panthenol, cellulose gum, propylparaben, hydrolysed protein green green peas, lecithin, olive extract, squalane, phytosterols, ceramide 3, shea butter, propanediol, xanthan gum, grapefruit extract, apple extract, tomato extract, orange extract, adenosine, disodium EDTA, flavouring.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.