FARM STAY Visible Difference Volume Up Mascara 12g

450ден

Направете очите да изгледаат поубави и појасни, без стимулација!

Farm Stay Visible Difference Маскарата ги прави вашите очи поубави и појасни. Лесна, удобна, природна маскара со одличен ефект на виткање и волумен.

Создава супер волумен без грутки. Идеалната црна отпорна заситена боја дава експресивни очи. Силиконска четка која овозможува нежно и рамномерно да нанесете маскара на трепките. Финиот црн полимер се прилепува за да создаде долги трепки и јасен волумен и содржи состојка за фиксирање што ги одржува вашите трепки живи долго време. Farm stay Visible Difference Volume Up Маскарата им дава богат волумен на трепките.

Mascara Farm Stay Visible Difference Volume Up Маскара со помош на меката силиконска четка, овозможува рамномерно да се оформат горните и долните трепки, без да ја повредите или иритирате нежната кожа на очните капаци. Маскарата има нежна конзистентност, лесно се нанесува на трепките, обвивајќи го секое влакно, давајќи им волумен, без лепење или тежина, обојувајќи ги со црна боја. Трепките стануваат меки, густи, ја нагласуваат убавината на очите, даваат мистериозен изглед. Маскарата не се распаѓа и не се мачка, добро се мие со топла вода, не остава темни дамки. Ги негува трепките, ги храни, хидрира и зајакнува, ги штити од негативното влијание на надворешните фактори.

Начин на употреба

За да се нагласи ефектот на волумен, виткањето на трепките, маскарата се нанесува од коренот на трепката до врвот.
За чистење на шминката за очи, користете водоотпорен отстранувач за нежно чистење.

На залиха

Опис

Состојки:

Water, Acrylate Copolymer, CI 77499, Beeswax, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, Stearic Acid, Triethanolamine, Hydroxyethylcellulose, Polysorbate 80, Polyvinyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Chlorphenesin, Propylparaben, Sodium Acetate, Cellulose

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.