Haruharu Wonder Black Rice Moisture Deep Cleansing Oil 150ml

Original price was: 1,550ден.Current price is: 1,240ден.

Едноставен, но моќен маслен чистач кој ја хидрира кожата и ефикасно ја отстранува шминката и нечистотиите од кожата. Формулиран е со 95% природно добиени растителни масла кој што обезбедува темелно чистење и долготрајна хидратација. Клучна состојка за нега на кожа во неговата формула е корејско масло од трици од црн ориз, кој е 100% концентрацино и преполно со минерали и протеини кои овозможуваат дополнително зајакнување на бариерата на кожата. Дава освежен и ревитализирачки финиш и содржи само 9 типа на неопходни состојки кои ја одржуваат кожата хидрирана по длабинското чистење.

Пакување: 150ml
Начин на употреба:

  1. Ставете 2-3 пумпи од производот и нежно масирајте на суво лице.
  2. Емулгирајте го производот со додавање мала количина на вода и нежно масирајте.
  3. Исплакнете со млака вода.

Опис

Состојки

Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Sorbeth-30 Tetraoleate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Tocopherol, Ethylhexylglycerin

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.