HEIMISH Marine Care Retinol For Face Serum 50ml

Original price was: 1,840ден.Current price is: 1,490ден.

Опис:

Овој серум ја намалува појавата на знаците на стареење и спречува на појава на нови. Формулиран со 0,1% ретинол за подладување на кожата која што старее преку подобрување на нејзината еластичност, спречување на појава на брчки и фини линии. Овозможува голема хидратација бидејќи е збогатен е со 5% ниацинамид и 58% морска вода, истовремено нудејќи ефект на осветлување и намалување на хиперпигментацијата. Исто така содржи и аденозин кој што има придобивки во борбата против стареење на кожата. Има лесна водена текстура во освежителен морски мирис, оставајќи ја кожата хидрирана без да ја задуши. Дерматолошки тестиран и погоден за чуствителна кожа.

Начин на употреба

Нанесете мала количина на вашиот прст и нежно тапкајте до целосна апсорпција.

Пакување 30ml

Опис

Состојки:

Water, Glycerin, Propanediol, Niacinamide, Hydrogenated Polydecene, 1,2-Hexanediol, Cetearyl Alcohol, Butylene Glycol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glycol Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Phenyl Trimethicone, Stearic Acid, Sorbitan Stearate, Simethicone, Carbomer, Panthenol, Tromethamine, Hydrogenated Polyisobutene, Hydrogenated Lecithin, Hydroxyacetophenone, Hizikia Fusiforme Extract, Laminaria Japonica Extract, Undaria Pinnatifida Extract, Ecklonia Cava Extract, Polyglyceryl-3 Distearate, Coptis Japonica Extract, Sorbitan Isostearate, Polysorbate 60, Adenosine, Fragrance, Cholesterol, Disodium EDTA, Biosaccharide Gum-1, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Retinol, Glyceryl Stearate Citrate, Sodium Hyaluronate, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Hydrolyzed Sponge, Plankton Extract, Gelidium Cartilagineum Extract, Spirulina Platensis Extract, Chlorella Minutissima Extract, Sargassum Fulvellum Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Dextrin, Polyglyceryl-10 Laurate, Ethylhexylglycerin, Phytosteryl/Behenyl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Aluminum/Magnesium Hydroxide Stearate, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Potassium Cetyl Phosphate, Tris(Tetramethylhydroxypiperidinol) Citrate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.