ISNTREE Hyaluronic Acid Natural Sun Cream SPF 50+/PA++++ 50 ml

Original price was: 1,456ден.Current price is: 1,165ден.

Опис:

Производ со широк спектар SPF50+ PA+++ за заштита на кожата од штетните УВ зраци.
Формулиран со хијалуронска киселина, инозитол и пантенол за одржување на високо ниво на хидратација, како и бетаин за смирување и осветлување на кожата. Нелепливата формула со минерални филтри од цинк оксид, ефикасно штити од УВ зраците, го апсорбира себумот и ја остава кожата мека и со мат финиш. Погоден за чувствителна кожа. Може да се користи и како база за пред шминка. Не остава леплив слој.

Начин на употреба:
На последниот чекор од вашата рутина за нега на кожата, нанесете рамномерен слој на целото лице и врат. Нежно тапкајте за подобра апсорпција. При подолго изложување на сонце реаплицирајте на секои 2-3 часа.

Пакување: 50ml

Опис

Состојки:

Water, Zinc Oxide, Cyclohexasiloxane, Butyloctyl Salicylate, Propanediol, Propylheptyl Caprylate, Isododecane, Polyglycery1-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Niacinamide, Caprylyl Methicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Disteardimonium Hectorite, Magnesium Sulfate, Triethoxycaprylylsilane,1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Lauryl Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Glyceryl Caprylate, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Tocopherol, Sodium Hyaluronate, Betaine, Inositol, Panthenol

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.