ISNTREE Hyaluronic Acid Toner 200ml

Original price was: 990ден.Current price is: 792ден.

Опис

Придобивки:

Содржи 50% хијалуронски воден раствор кој обезбедува трајна и свежа хидратација на сувата кожа.

Лесно се нанесува на кожата, без лепливост и овозможува брзо да се апсорбира.

Спречува губење на хидратацијата на кожата со фито-олиго и НМФ. Создава бариера за влажност со 3 вида хијалуронска киселина.

Начин на употреба

  1. Натопете памучна подлога со производот и нежно нанесете на цело лице.
  2. За посебна нега, натопете памучни подлоги со тонерот и ставете ги на вашата кожа некое време.

Пакување 200ml

На залиха

Опис

Состојки:

Water, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Trehalose, Sodium PCA, Glycerin, Hyaluronic Acid, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Althaea Rosea Root Extract, Betula Alba Juice, Portulaca Oleracea Extract, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Beta-Glucan, Panthenol, Pantylene Glycol, Caprylyl Glycol, Butylene Glycol

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.