ISNTREE Hyaluronic Acid Watery Sun Gel SPF 50+/PA++++

Original price was: 1,430ден.Current price is: 1,287ден.

Опис

Заштите ја кожата од штетните УВ зраци со овој воден гел за заштита сонце кој содржи осум видови на хијалуронска киселина во различнa молекуларнa тежинa кој за надополнува хидратацијата. Хемиски крем за заштита од сонце е дополнително збогатен со астаксантин кој овозможува подобрување на еластичноста на кожата, церамид за зајакнување на бариерата на кожата и екстракт од центела азијатика за смирување на кожата. Нелеплива и лесна формула лесно се нанесува и не остава остатоци на кожата. Органскиот крем за сончање е погоден за различни типови на кожа, вклучително и чувствителна кожа.

Придобивки:

Гел со широк спектар на SPF50+ PA++++ за блокирање на штетните УВ зраци.

Збогатен со активни состојки од природно потекло за хидратација и смирување на иритираната кожа.

Содржи хијалуронска киселина за хидрирање на кожата, астаксантин за подобрување на еластичноста на кожата и церамид за надополнување на влажноста на кожата

Збогатен со екстракт од Centella Asiatica за смирување на иритираната кожа и екстракт од смоква за омекнување на текстурата на кожата.

Начин на употреба

Во последниот чекор од рутината за нега на кожата, нанесете умерена количина на целото лице и нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Пакување: 50ml

На залиха

Опис

Состојки:

Water, Butylene Glycol, Ethylhexyl Salicylate, Homosalate, Dibutyl Adipate, Niacinamide, Bis- Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cyclopentasiloxane, Methylene Bis- Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Polysilicone-15, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Pinus Pinaster Bark Extract, Ceramide NP, Centella Asiatica Extract, Glycerin, Portulaca Oleracea Extract, Houttuynia Cordata Extract, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Ceteth- 10, Hydrogenated Lecithin, Decyl Glucoside, Propanediol, Tocopherol, Astaxanthin, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Ascorbyl Propyl Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Adenosine, Xanthan Gum, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Tromethamine, Carbomer, Propylene Glycol, Ethylhexylglycerin

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.