ISNTREE Hyper Retinol EX 1.0 Serum 20ml

Original price was: 1,450ден.Current price is: 1,160ден.

Опис:

Моќен серум против брчки и знаци на стареење кој содржи 0,1% ретинол, 0,3% ретинил палмилат и 0,6% бакучиол.

Формулиран е со 5 видови на пептиди кои помагаат за зајакнување на кожната бариера и подобрување на цврстината на кожата и 5 видови на церамиди за зголемување на влажноста и задржување на влагата, што ја прави кожата цврста, полна, мазна и еластична.
Содржи TECA – состојка за заштита на кожата од воспаленија и иритации.

Начин на употреба:
За оптимални резултати, нанесете не повеќе од три капки наеднаш на секои три до четири дена во првите две недели од употребата, потоа постепено зголемувајте ја фреквенцијата на употреба. Нанесете само во текот на ноќната рутина за нега на кожата, по нанесувањето на тонер и не заборавајте да нанаесете крема за заштита од сонце следниот ден. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.

На залиха

Опис

Состојки:

Water, Butylene Glycol, Glycerin, Niacinamide, Dibutyl Adipate, Caprylic/Capric Triglyceride, Bakuchiol(0.6%), Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, 1,2-Hexanediol, Hydrogenated Lecithin, Betaine, Hydroxyacetophenone, Retinyl Palmitate(0.3%), Sodium Stearoyl Glutamate, Tocopherol, Retinol(0.1%), Allantoin, Panthenol, Polysorbate 20, Adenosine, Cetearyl Alcohol, Disodium EDTA, Stearic Acid, Dipropylene Glycol, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Polydextrose, Ceramide NP, Asiaticoside, Madecassic Acid, Asiatic Acid, Ceramide NS, Cholesterol, Phytosphingosine, Ferulic Acid, Ceramide AS, Ceramide AP, Copper Tripeptide-1, Acetyl Hexapeptide-8, Palmitoyl Pentapeptide-4, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Tripeptide-1, Ceramide EOP

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.