MISSHA Hot Burning Body Gel 200ml

Original price was: 630ден.Current price is: 535ден.

Опис

Missha Hot Burning Body Gel е гел за тело за создавање цврста, затегната кожа и совршена убава линија на телото. Гелот го обликува телото и помага при губење на еластичноста и опуштена кожа. За областите на загриженост, вклучувајќи ги надлактиците, стомакот, половината, колковите и бутовите. Гелот содржи екстракти од алги и горчлив портокал, зелен чај, ментол и капсаицин кои даваат освежување, ладење и овозможуваат да се создаде тенка силуета на телото со враќање на еластичноста на кожата.

Лесен и смирувачки гел кој ги прави несаканите маснотии помазни и потенки. На крајот создава мазна и еластична кожа. Екстрактот од горчлив портокал ја контролира непотребната влажност, правејќи ја кожата мазна, затегната и еластична.

Пакување: 200ml

Начин на употреба

Масирајте по телото, нанесувајќи повеќе на места со вишок маснотии или целулит. Нанесете на сува кожа. Вежбањето по апликација ќе даде поефикасни резултати. Кожата може да стане црвена по нанесувањето поради состојките кои функционираат за ефектот на загревање.

Опис

Состојки:

Water, Glycerin, Alcohol Denat, Dimethicone, Propylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Crataegus Oxyacantha Fruit Extract, Panax Ginseng Root Extract, Algae Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Extract, Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Flower Extract, Coffea Arabica (Coffee) Seed Extract, loe Barbadensis Leaf Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract, runus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Capsicum Annuum Fruit Extract, Coffea Arabica (Coffee) Seed Oil, Vanilyl Butyl Ether, Menthol, Butylene Glycol, Cyclohexasiloxane, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, crylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Hydrogenated Polydecene, Carbomer, Caprylyl Glycol, Polydecene, Squalane, Salicylic Acid, Polysorbate 80, Dipropylene Glycol, Pentylene Glycol, Titanium Dioxide (CI 77891), Mica, Tin Oxide, 1, 2-Hexanediol, Laureth-8, Sodium Hydroxide, Chlorphenesin

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.