MISSHA Perfect Covering BB Cream No.29 Caramel Beige 50ml

Original price was: 1,190ден.Current price is: 1,011ден.

Опис

Мултифункционалниот BB крем се одликува со UVA/UVB заштита, ja осветлува кожата и ги намалува брчките со висока покривност.

Ќе добиете беспрекорен тен со M Perfect Cover BB кремот. Овој чудесен крем ги лекува несовршеностите на кожата, особено црнките и лузните од акни, притоа давајќи и на кожата совршен финиш. Комплетна рутина за нега на кожата во едно шише, кожата се третира со крем за лекување, подлога за шминка и заштита од сонце со само една апликација.

Најпродаваниот мултифункционален крем ББ крем на Миша кој ги покрива несовршеностите како што се флеки, црнки, темни кругови и промената на бојата на кожата, при што истовремено го балансира на тенот на кожата со ефект на УВ блокирање, белеење и нега на брчки.

Овој BB крем дава природен финиш одржувајќи ја кожата хидрирана со моќни церамиди, хијалуронска киселина и Gatuline RC за младешки и ревитализиран изглед.

Начин на употреба

Испумпајте мала количина и рамномерно распоредете по целото лице.

Пакување: 50ml

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.