MISSHA Time Revolution Immortal Youth Cream 50ml

Original price was: 2,890ден.Current price is: 2,456ден.

Missha Time Revolution Immortal Youth Cream е крем кој интензивно ги намалува знаците на предвремено стареење, ја храни кожата правејќи ја да изгледа помладa, свежa и свиленкасто мека.

Висококвалитетните состојки и богатата текстура обезбедуваат моќна хидратација која ги мазни брчките одвнатре.

Главни придобивки:

 • Намалување на знаците на стареење
 • Зголемена хидратација
 • Нежна и чиста кожа
 • Младешки сјај
 • Здрав тен
 • Еластичност
 • Рафинирање на текстурата на кожата
 • Измазнување на кожата

Кремот успешно се справува со проблеми како груба кожа, темни дамки и брчки. Текстурата на кремот е оптимална и навлегува во длабоките слоеви на кожата, ефикасно ја обновува оштетената кожа обезбедувајќи и хидратација.

Длабински ја зајакнува текстурата на кожата, ја прави мазна, цврста и добива свеж младешки сјај.
Овој богат и моќен крем ја прави кожата свиленкаста мека давајќи и кадифена завршница.

Овој крем не содржи парабени, вештачки бои, минерални масла, триклосан и се разбира, без тестирање на состојки од животинско потекло.

Главни состојки:

 • Ферментиран екстракт од бреза – навлажнува и штити.
 • Неоендорфини – ревитализираат и тонираат.
 • Ресвератрол – ја обложува кожата со заштитен слој.
 • Кокосово масло – ги зајакнува клетките на кожата.
 • Пептиди – ревитализирачки ефект

На залиха

Опис

Состојки

Betula Alba Juice, Glycerin, Dimethicone, Dipropylene Glycol, Water, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Hydrogenated Polydecene, Niacinamide, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Ethylhexanoate, 1,2-Hexanediol, Hydrogenated Lecithin, Sodium Cocoyl Alaninate, Shea Butter, Carnauba Wax, Chlorella Vulgaris Extract, Saccharomyces Ferment Filtrate, Glycine Soja (Soybean) Oil, Ganoderma Lucidum Extract, Inonotus Obliquus (Mushroom) Extract, Tuber Melanosporum Extract, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Decyl Cocoate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Sucrose Distearate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Cetearyl Olivate, Glyceryl Stearate SE, Sorbitan Olivate, Cetearyl Glucoside, Microcrystalline Cellulose, Cetearyl Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Squalane, Caprylyl Glycol, Glucose, Sorbitan Isostearate, Butylene Glycol, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Fructooligosaccharides, Fructose, Hydroxyacetophenone, Caprylic/Capric Triglyceride, Polysorbate 60, Dipotassium Glycyrrhizate, Sodium Phytate, Cellulose Gum, Palmitic Acid, Adenosine, Stearic Acid, Isododecane, Octyldodecanol, Sorbitan Isostearate, Propanediol, Polyglyceryl-4 Isostearate, Ceramide NP, Isopropyl Titanium Triisostearate, Aluminum Hydroxide, Ethylhexylglycerin, Pentylene Glycol, Caprylyl/Capryl Glucoside, Beta-Carotene, Tocopherols, Caffeine, Myristyl Alcohol, Lauryl Alcohol, Fragrance, Titanium Dioxide (CI77891)

0
Кошничка
 • Нема внесено продукти.