MIXSOON Centella Sun Cream 50g

990ден

Хемиски крем за заштита од сонце со SPF 50+ PA++++ кој обезбедува УВ заштита, содржи екстракт од centella asiatica и масло од лаванда за смирување на црвенилото и иритацијата. Овој органски крем за заштита од сонце лесно се нанесува на кожата и лесно се впива давајќи природен изглед без бели траги или мрсно чувство.

Придобивки:

  • Хидратантен и смирувачки хемиски крем за заштита од сонце кој нуди широк спектар на заштита со SPF 50+ PA++++.
  • Лесна текстура слична на серум, која се чувствува освежувачки на кожата.
  • Формулиран со 970 ppm екстракти од Centella Asiatica за смирување и смирување на кожата иритирана од УВ изложеност.
  • Хидратантна и лесна формула која не остава бели траги, погодна за секојдневна употреба.

Пакување: 50g

Начин на употреба

Нанесете соодветна количина на кожата 30 минути пред изложување на сонце.

На залиха

Опис

Состојки:

Water, Dibutyl Adipate, Methylpropanediol, Denatured Alcohol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, 1,2-Hexanediol, Ethylhexyl Triazone, Glycerin, Polysilicone-15, Tromethamine, Polyglyceryl Lil-3 Diisostearate, Caprylyl Methicone, Cetearyl Alcohol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Dipropylene Glycol, Polymethylsilsesquioxane, Palmitic Acid, Stearic Acid, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glyceryl Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, Polyether-1, Carbomer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/​VP Copolymer, Glyceryl Stearate Citrate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Centella Asiatica Extract (970 Ppm), Linalool, Ethylhexylglycerin, Geraniol

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.