MIXSOON Cicatree Clean Toner 150ml

890ден

Придобивки:

  • Освежителен тонер кој ја смирува и иритираната кожа, ја прави нежна и го осветлува тенот на кожата.
  • Лесна водена текстура која брзо се апсорбира од кожата.
  • Содржи AHA, BHA, PHA и екстракт од Centella Asiatica кој нежно ексфолира без да предизвикува иритација.
  • Клинички тестиран производ кој не прави иритација.

Пакување: 150ml

Начин на употреба:
Земете соодветна количина на памучна подлога и нежно нанесетена чисто лице.
Натопете памучна подлога со производот и употребете го како маска на кожата.

На залиха

Опис

Состојки:

Water, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water (11,760 Ppm), Centella Asiatica Extract (11,640 Ppm), Glyceryl Glucoside, C12-14 Alketh-12, Panthenol, Sodium Citrate, Allantoin, Dipotassium Glycyrrhizate, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Glucose, Xanthan Gum, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil (195 Ppm), Citric Acid, Betaine Salicylate, Gluconolactone, Sodium Hyaluronate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.