NEEDS NATURE Camellia Ampule 30ml

Original price was: 1,090ден.Current price is: 981ден.

Маслото од камелија Tongyeongsan кое содржи 100% камелија, ја хидрира сувата кожа, ја прави мазна и хидрирана.
Масло од семе од камелија, содржи 100% чисто корејско масло од камелија.
• Спречува губење на влажноста на кожата.
• Обезбедува исхрана на кожата давајќи и сјај.
• има одлична апсорпција и може да се користи за лице и тело, коса, стапала, масажа на телото – секаде каде што е потребно.
• Ја хидрира сувата кожа.
• Не ги затвора порите.
• Може да секористи за кршливи нокти на рацете и нозете.
• Коса која е расцветана и оштетена.
• Ја подобрува целокупната текстура на кожата.
Пакување 30ml
Начин на употреба
По чистењето, нанесете умерена количина од производот на целото лице и нежно тапкајте за подобра апсорпција. Може да се користи на лице, тело, коса и нокти.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.