NUMBUZIN No.1 Glossy Essence Serum 50ml

Original price was: 1,990ден.Current price is: 1,720ден.

Фокусот на овој серум есенција е на поголем број на проблематики кои ја засегнуваат кожата од флеки до сувост. Формулиран со 74% екстракт од лилитурф, традиционална билна состојка позната по своите антивоспалителни и антиоксидантни својства. Лесната водена текстура не остава траги и помага безживотната кожа да биде мазна, нежна и сјајна.

Придобивки:

  • Формулиран со внимателно избрани премиум традиционални билни состојки за да создаде сјаен тен со здрав изглед.
  • Збогатен со 74% екстракт од корен од Ophiopogon Japonicus ефикасно ја негува и осветлува безживотната кожа.
  • Ја зајакнува состојбата на кожата правејќи ја светла и сјајна.
  • Има освежителна водена текстура која веднаш се впива во кожата без чувство на затегнување.
  • Секој број на серумот го претставува одговорот за решавање на вашиот проблем со кожата.

Пакување: 50ml
Начин на употреба
По чистењето, нанесете умерена количина од производот на целото лице и нежно тапкајте за подобра апсорпција.

 

Опис

Liriope Muscari Root Extract, Butylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Ethanol, Methylpropanediol, Betaine, Centella Asiatica Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Biosaccharide Gum-1, Ethylhexylglycerin, Glyceryl Polymethacrylate, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Polyglyceryl-10 Laurate, Xanthan Gum, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Dextrin, Purified Water, Carbomer, Tromethamine, Disodium EDTA

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.