NUMBUZIN No.3 Porcelain Base-skip Tone Up Beige 50ml

Original price was: 1,840ден.Current price is: 1,591ден.

За беспрекорнa покривност, мултифункционална полдога која служи и како основа за шминка и како крем за тонирање. Формулата со многу природна нијанса помага да се покријат порите и да се изедначи тенот на кожата, оставајќи сјајна завршница која трае цел ден. Опремена со SPF 50+ со широк спектар за заштита од ултравиолетовите зраци и со растителни состојки како што се екстракти од цика, чајно дрво и рузмарин, оваа подлога е задоволство за кожата.

Предности:

  • Мултифункционален крем за тонирање е сè-во-едно крем за заштита од сонце, фиксатор и прајмер кој може да се користи за замена на пудра.
  • Содржи цинк оксид за да обезбеди SPF 50+ PA++++ УВ заштита.
  • Формулиран со 11 видови состојки за смирување на кожата (како што се екстракти од centella asiatica, houttuynia cordata, чајно дрво и artemisia capillaris) за смирување на иритираната кожа.
  • Збогатен со двојна фиксирачка пудра, така што прашкаста и беспрекорна завршница која трае цел ден.
  • Беж боја покрива флеки и нерамна текстура и тон на кожата за природен изглед и сјајни резултати.

Пакување: 50ml
Начин на употреба
Во последната фаза од вашата рутина за нега на кожата, нанесете умерена количина на целото лице и рамномерно нанесете на кожата.

Опис

Water, Zinc Oxide, Cyclohexasiloxane, Propanediol, Propylheptyl Caprylate, Caprylyl Methicone, Trimethylsiloxysilicate, Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Titanium Dioxide, Niacinamide, Disiloxane, Butyloctyl Salicylate, Centella Asiatica Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Artemisia Capillaris Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Houttuynia Cordata Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Disteardimonium Hectorite, Magnesium Sulfate, Triethoxycaprylylsilane, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Lauryl Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Polymethylsilsesquioxane, Dicaprylyl Carbonate, Glyceryl Caprylate, Caprylyl Glycol, Mica, Aluminum Hydroxide, Ethylhexylglycerin, Perfluorooctyl Triethoxysilane, Tocopherol, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Iron Oxides(CI 77492), Iron Oxides(CI 77491), Iron Oxides(CI 77499)

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.