ONE THING Moisture Plus Cream 50ml

Original price was: 1,554ден.Current price is: 1,321ден.

Опис

Moisture Plus кремот е длабоко хидратантен и зацврстувачки навлажнувач на кожата. Збогатен со вода од листови од зелен чај и екстракт од сок од бреза, тој е преполн со хранливи материи кои ја негуваат и штитат кожата од загадувачи. Хијалуронската киселина, аденозин, колаген и еластин ја прават кожата полна. Кремот содржи и ниацинамид за да ја осветли кожата, да ги одржува порите проодни, а производството на себум под контрола. Богата со хидратантни состојки како што се маслото од сончогледово семе за намалување на акните за мрсна кожа и маслото од бергамот познато по своите антивоспалителни и антисептички својства за смирување на кожата. Овој крем може да се користи сам или да се меша со други екстракти од ONE THING.

*Сите производи на ONE THING се со премиум квалитет, природен растителен извор со наједноставна листа на состојки

ФУНКЦИЈА

  1. Длабоко ја навлажнува кожата, благодарение на присуството на природни навлажнувачки фактори -содржи сок од бреза, вода од зелен чај, масло од сончогледово семе, масло од бергамот и природен навлажнувачки фактор NMF кој одговара на кожата (аргинин, натриум хијалуронат).
  2. Ја подобрува еластичноста и изгледот на брчките и фините линии.
  3. Посветла и помазна кожа.
  4. Антивоспалителни и антисептички својства за смирување на кожата и акните.

НАЧИН НА УПОТРЕБА

  1. Самостојна употреба – Земете соодветна количина од овој производ и рамномерно распоредете го на кожата.
  2. Комбинирана употреба – Додадете мала количина од од некој од екстрактите од ONE THING во кремот. Околу 5% од количината на кремот е идеална. Пример: Ако кремот е 100 ml, тогаш количината на екстракт треба да биде околу 5-10 ml.

Опис

ДЕТАЛИ

Кремот ONE THING Moisture Plus е длабоко хидратантен и зацврстувачки навлажнувач кој го подобрува здравјето на кожата и и дава сјај. Наместо прочистена вода (0%), користи вода од зелен чај и сок од бреза како основа за да обезбеди хидратација и да го максимизира ефектот на кремот за смирување на кожата. Работи одвнатре за да ја заштити кожата од загадена средина.

Содржи аденозин, хијалуронска киселина, колаген и еластин, за зајакнување на еластичноста на кожата и одржување на мазна и цврста кожа. Овие клучни состојки, исто така, се дел од природниот навлажнувачки фактор на нашата кожа и помагаат да се одржува добро навлажнета. Како дел од дермисот, обезбедуваат и еластичност и цврстина на кожата. Кремот содржи и ниацинамид за да ја осветли кожата, да ги одржува порите проодни, а производството на себум под контрола.

Богата со хидратантни состојки како што се маслото од сончогледово семе за намалување на акните за мрсна кожа и маслото од бергамот познато по своите антивоспалителни и антисептички својства за смирување на кожата.

Формулацијата овозможува кремата да се користи на повеќе начини – самостојно или измешана со други производи. Можете да ја зајакнете вашата редовна рутина за нега на кожата со додавање на други екстракти од ONE THING за дополнителни придобивки – измешајте 5 до 10% во екстракт од ONE THING  (на пр. крем 100 ml + екстракт од лист Artemisia Princeps 5~10 ml) или комбинација од два или повеќе екстракти (на пр. екстракт од лист од Artemisia Princeps 80% + екстракт од Centella 20%)

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ

– Сок Betula Platyphylla Japonica: Исто така познат како сок од бреза, помага да се обезбеди влажност и длабинска хидратација на кожата, обновувајќи го балансот на масло-вода и намалувајќи ги избувнувањата. Исто така, ја смирува чувствителната, иритирана или неодамна ексфолирана кожа.

– Вода со листови од Camellia Sinensis: позната и како вода од листови од зелен чај е смирувачка и длабоко хидратантна состојка. Тоа делува антиинфламаторно и детоксикативно. Исто така, има антиоксидативни ефекти и испорачува хранливи материи до кожата, помагајќи да се храни и обновува кожата одвнатре.

– Масло од сончогледово семе: Маслото од семе од Helianthus Annuus (сончогледово) е богато со витамини А и Е и ја штити кожата од оксидативен стрес (оштетување од слободните радикали) додека длабоко ја навлажнува.

СОСТОЈКИ

Betula Platyphylla Japonica Juice, Camellia Sinensis Leaf Water, Butylene Glycol, Glycerin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetearyl Alcohol, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Panthenol, BeesWax, Cyclomethicone, Ethylhexylglycerin, Arginine, Carbomer, Allantoin, Hydrolyzed Collagen, Hydrlyzed Elastin, Dimethicone/VinylDimethicone Crosspolymer, Citrus Aurantium Bergamio (Bergamot) Fruit Oil

НЕ СОДРЖИ:

Парабени, минерални масла, вештачки бои, триетаноламин, адитиви, алкохол, силикони, вештачки ароми, иритирачки есенцијални масла, натриум лаурил сулфат…

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.