Petitfee Dry Essence Foot pack 2 парчиња

Original price was: 220ден.Current price is: 190ден.

Опис:

Маска во облик на чорапи, лесни и удобни за нанесување, за меки и мазни стапала. Формулирани со екстракт од лист од алое, кој ги омекнува и измазнува сувите стапала и пети. Богатата есенција интензивно ја хидрира и омекнува сувата и груба кожа, ја потхранува со витамини, ја освежува, тонира и ја штити од надворешни влијанија. Обликот на чорапот го обвива целото стапало, негувајќи го стапалото и ноктите на нозете.

Начин на употреба:

Земете ја маската за стапала и исечете го листот за да ги одделите чорапите по централната линија со точки. Ставете ги на двете стапала и затегнете ги чорапите со лентата. Чувајте ги околу 30 минути за стапалата да го впијат растворот.

Опис

Состојки:

Purified water, glycerin, butylene glycol, sunflower seed oil, cetearyl alcohol, shea butter, Isopropyl myristate, urea, betaine, caprylic / capric triglyceride, glyceryl stearate, sodium hyaluronate, glycerin, stearyl alcohol, , Marjoram extract, locust extract, aloe vera leaf extract, dimethicone, biosaccharide gum-1, phage-32, 1,2-hexanediol, polysorbate 60, avocado oil, tea tree leaf oil, -2, stearic-21, stearic acid, carbomer, grapefruit extract, collagen, xanthan gum, snail semen filter, allantoin, fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.