Petitfee Gold Hydrogel Mask Pack 1 парчe

Original price was: 258ден.Current price is: 223ден.

Опис:

Златната хидрогелна маска за лице содржи мешавина од врвни состојки кои се совршени за нега на сува кожа. Активно делува на намалување на темните кругови и брчките. Обезбедува моментално полнење и хидратација на вашата кожа и ја навлажнува кожата. Овие златни хидрогелни лепенки се натопени во есенција од 24 каратно злато и екстракт од женшен. Тоа е вашата 15-минутна рутина за потхранување на сува и безживотна кожа.

Златната хидрогелна маска за лице ја подобрува еластичноста на кожата и помага во затегнување на кожата. Маската ја остава вашата кожа длабоко хидрирана и свежа.

Маската за лице е направена со чист хидрогел кој е пријатен за кожата и содржи алги. Хидрогелот, како што сугерира името, е гел кој држи многу вода во себе. Обезбедува огромна хидратација на кожата.

Механизмот за заклучување на хидрогелот:

Уникатниот механизам на хидрогелот е тоа што хидрогелот испорачува активни состојки на кожата и го спречува испарувањето на водата.
За разлика од маските на база на памук, маските со хидрогел се поефикасни и го даваат посакуваниот резултат.
Силно го препорачуваме овој производ за интензивна нега на сувата и дехидрирана кожа.

Клучни состојки: 24 каратно злато, екстракт од женшен, екстракт од гнездо од индонезиска ластовичка Collocalia fuciphaga, колаген и вода од роза.

24 каратното злато делува на подобрување на циркулацијата на крвта и спречува брчки, потемнување итн.
Колагенот делува на подобрување на еластичноста на вашата кожа и ги намалува видливите брчки, колагенот има докажани ефекти против стареење.
Екстрактот од гнездото на Collocalia fuciphaga ја штити и навлажнува вашата кожа. Активно делува на намалување на брчките и помага во затегнување на кожата. Овој е екстракт е одамна познат по моќните и ефикасни состојки насекаде во светот, кои имаат хранлива, но и лековита вредност.
Водата од роза има хидратантни и антиинфламаторни својства и го враќа балансот на pH на вашата кожа.

Златна хидрогелна маска обезбедува 6 клучни ефекти:
Хидратација
Осветлување
Сјајност
Нутритивна нега
Еластичност
Ладење

Начин на употреба:
Исчистете ја кожата и нанесете тонер. Земете ја маската од пакувањето, отстранете ги фолиите од двете страни и нежно нанесете ја на лицето. Извадете ја маската по околу 15-20 минути. Проследете со хидратантна крема доколку е потребно.

*Овој производ е од типот на хидрогел. Бидете внимателни бидејќи може да се скине ако грубо се ракува кога се нанесува

 

Опис

Состојки:

Water, Glycerin, Calcium Chloride, Methylpropanediol, Ceratonia Siliqua (Carob) Gum, Chondrus Crispus Powder, Xanthan Gum, Caprylic/Capric Triglyceride, Swiftlet Nest Extract, Persea Gratissima (Avocado) Oil, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Hyaluronate, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Houttuynia Cordata Extract, Artemisia Princeps Leaf Extract, Citrus Junos Fruit Extract 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Ethyl Hexanediol, Panax Ginseng Root Extract, Hydrolyzed Collagen, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Synthetic Fluorphlogopite, Titanium Dioxide, CI 77491, Hydroxyethylcellulose, Rosa Centifolia Flower Water, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Betula Alba Juice, Adenosine, Disodium EDTA, Fragrance, Mineral Oil, Ethylhexylglycerin, Gold.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.