Pyunkang yul ATO Cream Blue Label 120ml

Original price was: 1,390ден.Current price is: 1,181ден.

Опис

Pyunkang Yul ATO Cream Blue Label нуди извонредни регенеративни и антиинфламаторни придобивки- идеален е за оние кои се борат со црвенило, екстремна сувост или непријатност. Овој крем не е мрсен и може да се користи секој ден и ја задржува и кожата хидрирана и сјајна. Содржи познати состојки како екстраткти од honeysuckle цвет и Azulene, го заштитува вашиот тен од потенцијално штетните ефекти на загадувачите, ја смирува, зајакнува и ја навикнува чувствителната кожа да стане помалку реактивна. Не содржи иритирачки состојки како: fragrance  и минерални масла. Содржи исклучиво  EWG состојки. Со овие нежни и безбедни состојки овој богат крем ќе ја направи кожата неверојатно мека.

Пакување: 120ml

Начин на употреба

На крајот од редовната рутина, нанесете соодветна количина од овој крем на челото, образите, носот и брадата. Нежно тапкајте за да ја подобрите апсорпцијата.

На залиха

Опис

Состојки

Water, Glycerin, Methylpropanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Macadamia
Integrifolia Seed Oil, Hydrogenated Polydecene, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Glyceryl
Stearate, Beeswax, Arachidyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Phenyl Trimethicone,
Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Cetearyl Glucoside, Sorbitan Stearate, Cellulose
Gum, Ceramide NP (Ceramide 3), Guaiazulene, Yeast Beta-Glucan, Copper Tripeptide-1, Aloe Barbadensis Leaf Powder, Hydrogenated Lecithin, Octyldodecanol, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol,
Carbomer, Citric Acid, Butylene Glycol, Hydroxyacetophenone, Myrtus Communis Extract,
Tropaeolum Majus Extract, Tromethamine, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin

 

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.