PYUNKANG YUL ATO Mild Sun Cream 75ml

Original price was: 998ден.Current price is: 848ден.

Опис

Нежен крем за заштита од сончевите зраци коj ja одржува кожата хидрирана. Содржи моќен и широк спектар SPF 45 PA+++, има нежна формула која е збогатена со состојки кои се EWG верифицирани, вклучувајќи хијалуронска киселина и церамид за хидратација кои овозможуваат кожата да биде смирена и негувана.

Предности:

  • Нежен и лесен крем за заштита од сонце, формулиран со екстракти од природно потекло. Се состои од моќен SPF 45 PA+++ со широк спектар за заштита од УВ зраците и слободните радикали, давајќи и целосна заштита дури и на чувствителната кожа.
  • Збогатен со хијалуронска киселина, церамиди и екстракти од растителна база за смирување и навлажнување на сува и чувствителна кожа.
  • Формулата е без мирис, содржи само состојки кои се EWG верифицирани.
  • Погоден и за деца и за возрасни.

Начин на употреба

Нанесете го кремот рамномерно на областите кои се изложени на УВ зраци.

Пакување 75ml

 

На залиха

Опис

Состојки

Water, C12-15 Alkyl Benzoate, Propanediol, Titanium Dioxide, Methylpropanediol, Cyclomethicone, Dipropylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Aluminum Stearate, Polyhydroxystearic Acid, Caprylic/​Capric/​Succinic Triglyceride, Polymethylsilsesquioxane, Silica, Polyacrylate Crosspolymer-6, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/​VP Copolymer, Alumina, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Cellulose Gum, Hydroxypropyl Methylcellulose, Ethylhexylglycerin, Tromethamine, T-Butyl Alcohol, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Butylene Glycol, Artemisia Princeps Leaf Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Caprylic/​Capric Triglyceride, Sodium Hyaluronate, Phosphatidylcholine, Ceramide NP, Glycine, Serine, Glutamic Acid, Alanine, Threonine, Proline, Arginine

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.