PYUNKANG YUL Brightening Blemish Care Serum 30ml

Original price was: 1,400ден.Current price is: 1,190ден.

Придобивки:

 • Серум за осветлување збогатен со витамин Ц кој делува на подобрување на изгледот на флеките од внатрешноста на кожата за 4 недели.
 • Формулиран со чист витамин Ц кој и дава виталност и хидратација на безживотната кожа.
 • Содржи ниацинамид и аденозин за секојдневна нега на еластичноста и сјајот на кожата.
 • Содржи екстракт од корен од црница и екстракт од бисер за да обезбеди беспрекорна и чиста состојба на кожата.
 • Содржи 6 типа на хијалуронска киселина и пантенол кои и даваат сјај на кожата.
 • Формулација која лесно се впива во кожата без лепливост.
 • Дерматолошки тестиран, сертифициран како производ што не иритира.
 • Сите состојки се оценети со EWG зелена оцена, кои содржат само здрави и благи состојки.

Начин на употреба:

 1. По чистење и тонирање нанесете умерена количина и нежно нанесете на кожата.
 2. Ставете од производот на памучна подлога и нанесете ја на местото на кое му е потребна хидратација 5-10 минути, за да го користите како интензивна хидратантна маска.

Пакување: 30ml

На залиха

Опис

Состојки

Water, Methylpropanediol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Panthenol, Betaine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Glycereth-25 PCA Isostearate, Allantoin, Pearl Extract, Dipropylene Glycol, Xanthan Gum, Sodium Citrate, Adenosine, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Butylene Glycol, Polyglyceryl-10 Myristate, Citric Acid, Gluconolactone, Sodium Hyaluronate, Cetyl Ethylhexanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Caprylyl Glycol, Ethylhexyl Palmitate, Chrysanthemum Morifolium Flower Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Broussonetia Kazinoki Root Extract, Pentylene Glycol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Ascorbic Acid

0
Кошничка
 • Нема внесено продукти.