PYUNKANG YUL Brightening Radiance Cream 50ml

Original price was: 1,320ден.Current price is: 1,122ден.

Придобивки:

  • Крем за осветлување збогатен со витамин Ц кој делува на подобрување на изгледот на флеките од внатрешноста на кожата за 4 недели.
  • Формулиран со чист витамин Ц кој и дава виталност и хидратација на безживотната кожа.
  • Содржи 3 типа на церамиди, 2 типа на хијалуронска киселина и пантенол кои и даваат долготраен сјај на кожата.
  • Формулација која овозможува богата хидратација, ја прави кожата освежена и целосно хидрирана.
  • Дерматолошки тестиран, сертифициран како производ што не иритира.
  • Сите состојки се оценети EWG зелена оцена, кои содржат само здрави и благи состојки.

Начин на употреба:

На последниот чекор од негата на кожа, земете соодветна количина и нанесете на кожата. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Пакување: 50ml

На залиха

Опис

Состојки

Water, Dipropylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Glyceryl Stearate SE, Vinyl Dimethicone, Polyglyceryl-3 Distearate, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Carbomer, Tromethamine, Cetyl Ethylhexanoate, Glyceryl Stearate Citrate, Ethylhexyl Palmitate, Cetearyl Glucoside, Hydrogenated Lecithin, Tocopherol, Sodium Methyl Stearoyl Taurate, Adenosine, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Panthenol, Pearl Extract, Butylene Glycol, Arachidic Acid, Palmitic Acid, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Glucose, Oleic Acid, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Cholesterol, Phytosteryl/Behenyl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Sodium Hyaluronate, Polyglyceryl-10 Oleate, Caprylyl Glycol, Ceramide NP, Potassium Cetyl Phosphate, Chrysanthemum Morifolium Flower Extract, Broussonetia Kazinoki Root Extract, Hyaluronic Acid, Ascorbic Acid, Ceramide NS, Ceramide EOP

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.