PYUNKANG YUL Calming Moisture Nourishing Cream 50ml

Original price was: 1,050ден.Current price is: 892ден.

Придобивки:

  • Хидратантна крема за смирување на кожата која исто така длабински ја храни, ја негува и ја подобрува еластичноста на кожата.
  • Збогатена со 7 типа на смирувачки состојки како Мадекасозид и екстракт од Centella Asiatica за смирување и хидратација на проблематичната кожа.
  • Формулирана со 5-кратен церамид и ниацинамид кои помагаат во подобрување и зајакнување на бариерата на кожата.
  • Збогатена со екстракт од колаген кој помага во намалување на појавата на фини линии и во подобрување на еластичноста на кожата.
  • Формула со ниска pH вредност со направен тест за иритација на кожата, употребени EWG безбедни состојки.

Начин на употреба:
Нанесете умерена количина и нежно тапкајте со дланките за подобра апсорпција.

На залиха

Опис

Состојки:

Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Hydrogenated Polydecene, Cetyl Ethylhexanoate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Polyglyceryl-3 Distearate, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Trimethylpentanediol/Adipic Acid/Glycerin Crosspolymer, Caprylyl Methicone, Vinyl Dimethicone, Glyceryl Caprylate, Sorbitan Sesquioleate, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Glyceryl Stearate Citrate, Dimethiconol, Carbomer, Polyisobutene, Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Palmitate, Niacinamide, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Sorbitan Oleate, Caprylyl/Capryl Glucoside, Hydrogenated Lecithin, Disodium EDTA, Squalane, Collagen Extract, Butylene Glycol, Tromethamine, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Caprylyl Glycol, Hydroxyacetophenone, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Centella Asiatica Extract, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Acetylated Hyaluronate, Ceramide NP, Leucine, Lysine, Melaleuca Altemifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Madecassoside, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Phenylalanine, Valine, Threonine, Tocopherol, Ceramide NS, Ceramide AS, Ceramide AP, Ceramide EOP

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.