PYUNKANG YUL Calming Sun Cream 50ml SPF 50+ PA++++

Original price was: 890ден.Current price is: 756ден.

Смирувачки крем за сонце со УВ заштита SPF 50+ PA++++ .

Содржи:

  • Мадекасозид и екстракт од цвет на лончера јапонија за смирувачки ефект
  • Ниацинамид и пет типа на хијалуронска киселина за осветлување и хидратација на кожата
  • Аденозин за намалување на појава на брчки и фини линии
  • Збогатен со церамиди, пантенол и 5 типа на хијалуронска киселина придонесува за хидратација и обновување на кожата бариера.
  • Има формула со ниска pH вредност со завршен тест за иритација на кожата, употребени EWG безбедни состојки.

Начин на употреба:

Во последниот чекор од утринската рутина за нега на кожата, нанесете умерена количина на целото лице и нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Пакување: 50ml

На залиха

Опис

Состојки:

Water, Dipropylene Glycol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Homosalate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Salicylate, Glycerin, Niacinamide, Polyglyceryl-3 Distearate, Cetyl Alcohol, Butyloctyl Salicylate, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Allantoin, Panthenol, Lecithin, Hydroxyacetophenone, Pentylene Glycol, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Centella Asiatica Extract, Gluconolactone, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Sodium Hyaluronate, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Melaleuca Altemifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Camellia Japonica Flower Extract, Centella Asiatica Leaf Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Ethylhexanoate, Ethylhexyl Palmitate, Arginine, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Ceramide NP, Dipotassium Glycyrrhizate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Madecassoside, Madecassic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Asiaticoside, Asiatic Acid, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Glyceryl Stearate, Glyceryl Caprylate, Trehalose, Sorbitan Sesquioleate, Potassium Cetyl Phosphate, Tromethamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Glyceryl Stearate Citrate, Butylene Glycol, Polyglyceryl-10 Myristate, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Disodium EDTA, Tocopheryl Acetate, 1,2-Hexanediol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Homosalate, Ethylhexyl Salicylate, Melaleuca Altemifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Tocopheryl Acetate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.