Pyunkang yul Intensive Repair Cream 50ml

Original price was: 1,331ден.Current price is: 1,131ден.

Опис
Pyunkang Yul Intensive Repair Cream е интензивен крем за заштита на кожата кој содржи моќни состојки за трансформација на вашата кожа. Кремот придонесува за здрава и хидрирана со младешки изглед. Третирајте ја кожата секој ден со овој крем за блескав ефект.

Продукт:50ml

Начин на употреба

По чистењето и тонирањето, нанесете соодветна количина и нежно нанесете го кремот врз кожата.
Тапкајте го лицето и вратот за апсорпција. Користете го наутро и навечер. Проследете со СПФ во текот на денот.

На залиха

Опис

Состојки
Water, Glycerin, Methylpropanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Macadamia
Integrifolia Seed Oil, Hydrogenated Polydecene, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Glyceryl
Stearate, Arachidyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Phenyl Trimethicone,
Cetearyl Glucoside, Beeswax, Sorbitan Stearate, Cellulose Gum, Ceramide NP (Ceramide 3),
Paeonia Lactiflora Bark/Sap Extract, Cornus Officinalis Fruit Extract, Curcuma Longa (Turmeric)
Root Extract, Yeast Beta-Glucan, Copper Tripeptide-1, Butylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf
Powder, Hydrogenated Lecithin, Octyldodecanol, Carbomer, Hydroxyacetophenone, Myrtus
Communis Extract, Tropaeolum Majus Extract, Tromethamine, Disodium EDTA,
Ethylhexylglycerin.

 

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.