Pyunkang yul Nutrition cream 100ml

Original price was: 1,941ден.Current price is: 1,650ден.

Опис

Pyunkang Yul Nutrition Cream е моќна хидратантна крема, специјално дизајнирана да ја надополнува хидратацијата на кожата и да помогне во нејзиното одржуавње. Формула која одговара на скоро секоја проблематична кожа со еден чекор.

Пакување: 100ml

 

Начин на употреба

По чистењето, со шпатула нанесете ја соодветната количина од кремот за лице. Разнесете на лицето и тапкајте ја кожата додека не се апсорбира целосно. Користете го наутро и навечер.

На залиха

Опис

Состојки

Astragalus Membranaceus Root Extract, Butylene Glycol, Cetyl Ethylhexanoate, Butylene Glycol
Dicaprylate/Dicaprate, Hydrogenated Polydecene, Butyrospermum Parkii (Shea Butter),
Cyclopentasiloxane, Cetearyl Alcohol, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Polysorbate 60, 1,2-
Hexanediol, Beeswax, Glyceryl Stearate, Cyclohexasiloxane, Sodium Hyaluronate, Sorbitan
Sesquioleate, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane,
Polysorbate 80, PEG-100 Stearate, Glyceryl Caprate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.