ROUND LAB 1025 Dokdo Cream 80ml

Original price was: 2,199ден.Current price is: 1,900ден.

Придобивки:

  • Хидратантна крема која содржи 5 видови церамиди која ја зајакнува бариерата на кожата за мазна, здрава кожа.
  • Длабоката морска вода од островот Докдо збогатена со минерали помага во одржување на оптималната рамнотежа масло-вода на кожата.
  • 3 вида на хијалуронска киселина ја исполнуваат кожата со богата хидратција и ја одржуваат свежината 24 часа.
  • Помага да се намалат мртвите клетки на кожата на површината на кожата за да се обнови чиста и свежа кожа.
  • Текстурата на балм која формира мека влажна облога над површината на кожата за долгорочно задржување на хидратацијата без да остава лепливост.
  • Направен е тест за иритација на кожата.

Пакување: 80ml

Начин на употреба:
Во последната фаза од рутината за нега на кожата, нанесете соодветна количина на лицето и нежно тапкајте за понатамошна апсорпција.

Опис

Состојки

Water, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Dipropylene Glycol, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Cetearyl Alcohol, Methyl Trimethicone, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Methicone, Phenyl Trimethicone, C12-16 Alcohols, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Sea Water, Chondrus Crispus Extract, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Glyceryl Stearate SE, Ceramide AP, Ceramide AS, Ceramide EOP, Ceramide NP, Ceramide NS, Polymethylsilsesquioxane, Palmitic Acid, Cetearyl Glucoside, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Hydrogenated Lecithin, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, Stearic Acid, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Ethylhexylglycerin, Glyceryl Caprylate, Allantoin, Panthenol, Butylene Glycol, Beta-Glucan, Cholesterol, Phytosphingosine, Disodium EDTA

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.