ROUND LAB 1025 Dokdo Toner 200ml

Original price was: 1,499ден.Current price is: 1,296ден.

Формулиран со пантенол и алантоин, збогатен со длабока морска вода, овој нежен и воден тонер помага да се ексфолира и да се усоврши текстурата на кожата, оставајќи ѝ чувство на свежина и еластичнст без лепливо чувство.

Придобивки:

  • Еден од најпродаваните и најнаградуваните тонери во Кореа.
  • Овозможува нежна ексфолијација и длабока хидратација и е наменет за сите типови на кожа, вклучувајќи ја и сензитивната.
  • Овој тонер е на база на морска вода богата со минерали од корејскиот остров Докдо кои и помагаат на кожата да ја надополни изгубената вода од кожата, длабинска хидратација, го регулира лачењето на себум и го подобрува целокупното здравје на кожата.
  • Во својот состав содржи и патентирана состојка HATCHING EX-07 базирана на ензими која помага да се отстранат мртвите клетки од кожата и нечистотиите од порите, ја прават кожата помека и помазна и е доволно нежна за да може да се користи и кај најсензитивната кожа.

Пакување: 200ml

Начин на употреба

Опис

Состојки

Water, Butylene Glycol, Glycerin, Pentylene Glycol, Propanediol, Chondrus Crispus Extract, Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract, Sea Water, 1,2-Hexanediol, Protease, Betaine, Panthenol, Ethylhexylglycerin, Allantoin, Xanthan Gum, Disodium EDTA

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.