ROUND LAB Birch Moisturizing Mild-Up Sunscreen SPF 50+ PA++++ 50ml

Original price was: 1,799ден.Current price is: 1,547ден.

Физички крем заштита од сонце со SPF 50+ PA++++ за заштита на кожата од УВ зраци без да предизвикува иритација. Формулиран со сок од бреза и вода крин, формула која ја хидрира и смирува кожата. Минералниот крем за заштита од сонце во кремаста текстура добро се нанесува на кожата без да се чувствува затегнато.

Придобивки:

  • Хидратантен крем за заштита од сонце кој ја штити кожата од оштетување на УВ со физички филтер SPF 50+ PA++++ кој притоа нуди хидратација и смирувачка нега.
  • Содржи сок од бреза и состојки воден крин, како и глицерил глукозид и вита хијалуронска киселина за хидратација, смирување и ладење на кожата иритирана од УВ зраците.
  • Користи цинк оксид како главен физички филтер кој исто така ја смирува и навлажнува кожата.
  • Влажна кремаста текстура која ја навлажнува кожата.

Пакување: 50ml

Начин на употреба:

Нанесете умерена количина на кожата во последната фаза од основната нега на кожата.

Опис

Состојки

Water, Zinc Oxide, Cyclohexasiloxane, Butyloctyl Salicylate, Propanediol, Propylheptyl Caprylate, Isododecane, Caprylyl Methicone, Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Methyl Trimethicone, Betula Platyphylla Japonica Juice, Cryptomeria Japonica Leaf Extract, Nelumbo Nucifera Leaf Extract, Saccharomyces Ferment Filtrate, Glyceryl Glucoside, Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Glycerin, Butylene Glycol, Triethoxycaprylylsilane, Artemisia Annua Extract, Anthemis Nobilis Flower Oil, Pinus Sylvestris Leaf Oil, Ethylhexylglycerin, Ascorbic Acid, Tocopherol, Glyceryl Caprylate, Caprylyl Glycol, Polymethylsilsesquioxane, Lauryl Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Disteardimonium Hectorite, Magnesium Sulfate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.