ROUND LAB Soybean Nourishing Cream 80ml

Original price was: 2,199ден.Current price is: 1,900ден.

Опис

Крем за нега на лице спакуван со 10.000 ppm екстракт од црна соја и церамид NP кој ја подобрува оштетената кожна бариера, притоа ја штити кожата од надворешни агресори. Во составот вклучени се и растителни екстракти како корен од куркума, семе од какао и алги кои ја одржуваат кожата полна и хидрирана и даваат здрав изглед.

Придобивки:

  • Хидратантна крема за негување на кожата кој обезбедува хранливи материи и хидратација во длабоките нивоа на кожата.
  • Содржи состојка добиена од црна соја и церамид за длабоко негување на кожата и поправка на бариерата на кожата.
  • Клинички докажано дека ја подобрува еластичноста и сјајот на кожата.
  • Густа кремаста текстура која обезбедува интензивна нега и хидратација.
  • Завршен тест за иритација на кожата, погоден за чувствителна кожа.

Начин на употреба:

Нанесете соодветна количина на чиста кожа. Нежно тапкајте за да ја подобра апсорпција.

Пакување 80ml

Опис

Состојки

Water, Glycerin, Ethylhexyl Stearate, Hydrogenated Polyisobutene, Polyglyceryl-3 Distearate, Disostearyl Malate, Caprylic/Capric Triglyceride, Butylene Glycol, Vinyl Dimethicone, Hydrogenated Coco-Glycerides, 1,2- Hexanediol, Glycine Max (Soybean) Seed Extract(10,000ppm), Ceramide NP, Melia Azadirachta Flower Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Panthenol, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Corallina Officinalis Extract, Glyceryl Stearate, Pentylene Glycol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Boron Nitride, Palmitic Acid, Hydroxyacetophenone, Stearic Acid, Glyceryl Stearate Citrate, Dipotassium Glycyrrhizate, Ethylhexylglycerin, Hydrogenated Lecithin, Adenosine, Tromethamine, Sorbitan Isostearate, Dextrin, Cetearyl Alcohol, Xanthan Gum, Carbomer, Disodium EDTA, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.