ROUND LAB Soybean Serum 50ml

Original price was: 1,899ден.Current price is: 1,642ден.

Хранлив серум кој обезбедува длабинска хидратација на кожата, ја зајакнува кожната бариера и и дава неверојатен сјај на кожата.

Во својот состав содржи 5 вида на церамиди, одговорни за хидратација и зајакнување на кожната бариера и екстракт од црна соја кој има антиоксидантни својства и врзувајќи ги штетните слободни радикали, го спречува предвременото стареење и е моќен агенс против брчк.

Дополнително, содржи и ниацинамид кој ги осветлува флеките и го контролира лачењето на себум, пептиди кои ја подмладуваат кожата и помагаат во третирање на брчки и фини линии, 7 типа на витамин Б добиени од ферментирање на лактобацилус, млечни бактерии добиени од од соино млеко и филтрат од ферментација на соино млеко кои го изедначуваат тенот и и даваат неверојатен сјај на кожата.

Соодветен за нормална, дехидрирана, сува и безживотна кожа.

Клучни состојки:

  • Eкстракт од црна соја – состојка со антиоксидантни својства која го спречува предвременото стареење, ги врзува штетните слободни радикали и ја зајакнува кожната бариера
  • Ниацинамид – ги осветлува флеките, го изедначува тенот и го контролира лачењето на себум
  • Пептиди – ја подмладуваат и ревитализираат кожата и помагаат во третман на брчки и фини линии
  • 5 вида на церамиди – обезбедуваат длабинска хидратација и зајакнување на кожната бариера
  • Lactobacillus ferment: Пробиотска состојка која ја штити кожата од надворешни штетни влијанија и има антимикробни и антивоспалителни својства.

 Начин на употреба: На чисто и тонирано лице, нанесете соодветна количина од серумот на целото лице. Нежно тапкајте за подобра апсорпција

Пакување: 50ml

Опис

Состојки:

Water, Propanediol, Glycerin, Glycereth-26, 1,2-Hexanediol, Coco-Caprylate/Caprate, Panthenol, Glycine Max (Soybean) Seed Extract, Squalane, Ceramide NP, Ceramide NS, Ceramide AP, Ceramide AS, Ceramide EOP, Hydrogenated Lecithin, Stearic Acid, Phytosphingosine, Cetearyl Alcohol, Cholesterol, Adenosine, Lactobacillus/Soymilk Ferment Filtrate, Lactobacillus/Rye Flour Ferment, Bacillus/Soybean Ferment Extract, Pantothenic Acid, Folic Acid, Pyridoxine, Thiamine HCl, Riboflavin, Cyanocobalamin, Hydroxydecyl Ubiquinone, Niacinamide, Tetradecyl Aminobutyroylvalylaminobutyric Urea Trifluoroacetate, Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate, Betaine, Trehalose, Ethylhexylglycerin, Polyacrylate Crosspolymer-6, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Glyceryl Stearate Citrate, Butylene Glycol, Tocopherol, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Polyglyceryl-3 Distearate, Tromethamine, Zea Mays (Corn) Starch, Microcrystalline Cellulose, Ascorbyl Glucoside, Kaolin, Dextrin, Magnesium Chloride, Mannitol, Xanthan GumPowder, Phaseolus Radiatus Seed Powder, Squalane, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Ceramide NP, Phytosphingosine, Hydrogenated Lecithin, Sodium Isethionate, Potassium Benzoate, Butylene Glycol, Polyquaternium-67, Hexadecene, 1,2-Hexanediol, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Tetradecene, Sorbitol, Citric Acid. May contain additional ingredients

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.