SKIN1004 Madagascar Centella Air-Fit Suncream Plus 50ml

1,188ден

Опис
Минерален крем за заштита од сонце со SPF 50+ PA++++, направен со екстракт од centella asiatica за да ја смири кожата додека ги блокира УВ зраците. Збогатен е со ниацинамид за да помогне во намалувањето на црвенилото, како и подобрување на тенот на кожата. Физичкиот крем за заштита од сонце добро се впива во кожата со природен мат финиш без чувство на лепливост. Се нанесува како последен чекор од утринска рутина за нега на кожата.
Придобивки:
• Дерматолошки тестиран производ.
• Физички крем за заштита од сонце, кој со моќен спектар SPF+ ја штити кожата од УВ зраците.
• Содржи богат екстракт од Centella Asiatica за одлични придобивки за смирување на кожата.
• Збогатен со ниацинамид кој помага да се подобри тенот на кожата.
• Формула која ја освежува кожата и лесно впива, без чувство на лепливост.
Пакување: 50ml
Начин на употреба
Се нанесува како последен чекор од утринска рутина за нега на кожата.

Опис

Состојки
Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract(35.8%), Cyclopentasiloxane, Zinc Oxide, Butyloctyl Salicylate, Titanium Oxide, Propanediol, Benzotriazolyl Dodecyl p-Cresol, Coptis Chinensis Root Extract, PEG-10 Dimethicone, Niacinamide, Disteardimonium Hectorite, Butylene Glycol, Magnesium Sulfate, 1,2-Hexanediol, Caprylic/Capric Glycerides, Dimethicone, VP/Hexadecene Copolymer, Polymethylsilsesquioxane, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Sorbitan Sesquioleate, Triethoxycaprylylsilane, Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Water, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Betaine, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Rosa Damascena Flower Oil, Pentylene Glycol, Madecassoside, Citronellol, Geraniol, Linalool

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.