SKIN1004 Madagascar Centella Ampoule Mini 30ml

614ден

Опис
Формулирана исклучиво со екстракт од Centella asiatica од Мадагаскар, оваа ампула ја хидрира и смирува чувствителната кожа и ја зајакнува кожната бариера за здрава кожа. Погодна за сите типови на кожа, хипоалергената ампула доаѓа во лесна текстура која не остава лепливо чувство. Овој производ е во мини пакување.
Придобивки
• Ја поправа оштетената кожа притоа ја регулира нејзината рамнотежа вода-масло.
• Формулирана со екстракт од Centella Asiatica од Мадагаскар за хидратација, за смирување и зајакнување на бариерата на кожата давајќи и поздрав изглед.
• Погодна за сите типови кожа.
• Продира длабоко во кожата и ја хидрира од внатре.
Пакување: 30ml
Начин на употреба
1. По чистењето нанесете 2-3 капки на лицето.
2. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Опис

Состојки
Water, Glycerin, Butylene Glycol, Centella Asiatica Extract, 1,2-Hexanediol, Cellulose Gum, Ethylhexylglycerin

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.