SKIN1004 Madagascar Centella Probio-Cica Essence Toner 210ml

1,302ден

Опис
Овој тонер со патентирана и веганска состојка ProBio-Cica (направен од ферментирана центела азијатика) го смирува црвенилото и иритираната кожа. Исто така, ја зајакнува бариерата на кожата правејќи ја мазна и еластична. Трехалоза, пантенол, церамид NP и натриум хијалуронат во составот обезбедуваат дополнителни хидрирачки ефекти за здрава кожа. Без вештачки мириси и бои. Погоден за различни типови на кожа, вклучително и чувствителна кожа.
Придобивки:
• Хидратантен тонер кој ја смирува чувствителната кожа по чистењето и формира слој што ја прави кожата влажна.
• Содржи екстракт од Centella Asiatica, состојка која ефикасно ја смирува кожата и веганска ProBio-Cica (Centella ферментирана со TECA), обезбедувајќи грижа за слабата и чувствителна кожна бариера.
• Ја поправа оштетената кожна бариера за да спречи испарување на влагата и обезбедува грижа за сува чувствителна кожа.
• Ја измазнува кожата на челото, брадата, носот и образите, како и кожата околу веѓите, очите и устата.
• Не содржи никакви вештачки мириси или бои и е безбеден за употреба на сите типови кожа, вклучително и чувствителна кожа.
Пакување: 210ml
Начин на употреба
Нанесете соодветна количина на памучна подлога или директно на дланките и нежно тапкајте за да се впие во кожата.

Нема на залиха

Опис

Состојки
Centella Asiatica Extract, Water, Butylene Glycol, Glycerin, Polypropanediol, Lactobacillus/Centella Asiatica Extract Ferment Filtrate, Polyglyceryl-10 Laurate, Potassium Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Trehalose, Panthenol, Ethylhexylglycerin, Sodium Citrate, Xanthan Gum, Tromethamine, Dipotassium Glycyrrhizate, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Phytate, Citric Acid, Hydrogenated Lecithin, Polyglyceryl-10 Myristate, Ceramide NP, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sucrose Distearate, Madecassic Acid, Asiaticoside, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Lauric Acid, Asiatic Acid, Phytosterols, Sodium Hyaluronate, Betaine, Hydroxystearic Acid, Benzyl Glycol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Hyaluronic Acid, Raspberry Ketone, Phytosphingosine

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.