SKIN1004 Madagascar Centella Toning Toner 210ml

1,207ден

Опис
Нежен PHA тонер кој ja смирува кожата, ја ексфолира, хидрира и осветлува. Содржи 84% екстракт од centella asiatica, хијалуронска киселина, бетаин, заедно со други состојки за осветлување и против знаци на стареење дава свеж, еластичен, финиш без брчки. За употреба, натопете соодветна количина во памучна подлога и нанесете на чисто лице, нежно тапкајќи за оптимална апсорпција.
Придобивки:
• Тонер кој содржи 84% екстракт од centella asiatica кој ја смирува и хидрира иритираната кожа.
• Збогатен со PHA за нежно ексфолирање на чувствителната кожа за мазна и светла завршница на кожата.
• Ја хидрира кожата со хијалуронска киселина и го враќа балансот на масло-вода на кожата со бетаин.
• Состојките ниацинамид и аденозин даваат осветлувачки ефект како и намалување на знаците на стареење.
• Погоден за чувствителна кожа кожа склона кон акни.
Пакување: 210ml
Начин на употреба
По чистењето, нанесете соодветна количина тонер на вашите дланки или на памучна подлога и нежно нанесете на лицето и вратот.
Тапкајте за подобра апсорпција.

Опис

Состојки
Centella Asiatica Extract (84%), Purified Water, Dipropylene Glycol, 1,2-Hexandiol, Niacinamide, Glu/conoractone, Thrometamine, Carbomer, Sodium Citrate, Adenosine, Disodium EDTA, Dipotacium Glycide, Betaine, Hyaluronic Acid, Ethylhexyglycerin

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.