SKIN1004 Zombie Beauty Bloody Peel 30ml

1,290ден

Опис
Пилинг збогатен со 17% AHA кој ја чисти кожата од мртвите клетки создавајќи мазна и сјајна кожа. Производот за пилинг содржи салицилна киселина (БХА) за прочистување на порите. Други вклучени состојки се екстракт од овошје од јаболко и четири црвени прехранбени состојки (вклучувајќи екстракти од домати, цвекло, пиперка и црвени бобинки) за дополнителен ефект на ексфолијација и ревитализација на кожата.
Придобивки:
• Производ за пилинг формулиран со 17% AHA и BHA кој ги отстранува мртвите клетки од кожата за да ја подобри текстурата на кожата.
• Содржи екстракт од јаболко и црвени прехранбени состојки (вклучувајќи екстракти од домати, цвекло, пиперка и црвени бобинки) за ефикасно измазнување на кожата и откривање на нејзиниот сјаен изглед.
• *Не е погоден за чувствителна и лесно иритирана кожа.
Пакување: 30ml
Начин на употреба
• Се користи на чисто лице, исчистено од шминка и нечистотии.
• Користете ја капалката за да нанесете умерена количина на лицето, избегнувајќи ги областите околу очите и устата.
• Нанесете според текстурата на кожата и оставете да делува една минута.
• Исплакнете темелно со млака вода и избегнувајте да влезе во очите.

Опис

Состојки
Water, Glycolic Acid (AHA 17%), Potassium Hydroxide, Butylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Solanum Lycopersicum (Tomato) Fruit Extract, Gardenia Florida Fruit Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Beta Vulgaris (Beet) Root Extract, Capsicum Annuum Fruit Extract, Malpighia Emarginata (Acerola) Fruit Extract, Punica Granatum Fruit Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract, Gluconolactone, Salicylic Acid, Dextrin, Xanthan Gum, Propanediol, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Pea Protein, Phytosterol, Lecithin, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Squalane, Shea Butter, Ceramide NP, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.