SKIN1004 Zombie Beauty Set- Zombie Pack+Activator Kit

2,090ден

Опис
Надополнет со белка, пантенол и антибактериски екстракт од прополис, овој пакет за лице може да се пофали со ефект на лифтинг кој притоа се бори против митесерите без да ја отстранува влажноста на кожата. Без парабени, минерални масла, ТЕА, алкохол и вештачки бои.
Најпродаван пакет за затегнување на порите и подигнување на лицето, кој го таргетира појавувањето на брчки и другите знаци на стареење.
Придобивки:

• Едноставно гледајте како зомби пакетот реагира на различни области на вашата кожа и го детектира она што и треба на кожата.
• Збогатен со аденозин, белка, пантенол и антибактериски екстракт од прополис.
• Се бори со црнките и нуди лифтинг ефект.
• Без парабени, минерални масла, ТЕА, алкохол и вештачки бои.
Пакување: 1 сет: прав 2g x 8 парчиња + активатор 3,5 ml x 8 парчиња + четка 1 парче
Начин на употреба
Истурете го активаторот во прав и измешајте го со помош на вклучената четка.
Нанесете рамномерен слој на лицето со движења нагоре и нанадвор. Избегнувајте ги областите околу очите и усните.
Оставете да делува 10-15 минути и измијте се со млака вода.

Опис

Состојки
[Powder] Albumin, Zea Mays (Corn) Starch, Silica, Allantoin, Aloe Vera Leaf Extract, Panthenol, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Propolis Extract, Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Benzoate, Coumarin, Limonene, Linalool [Activator] Purified Water, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Centella Asiatica Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Rosa Centifolia Flower Extract, Sea Buckthorn Extract, Betula Alba Juice, Anastatica, Hierochuntica Extract, Adenosine, Copper Tripeptide-1, Glycerin, Sodium PCA, Disodium EDTA, Arnica Montana Flower Extract, Echinacea Angustifolia Extract, Commiphora Mukul Resin Extract

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.