SUMHAIR Summit Anti Hair-Loss shampoo 300ml

1,050ден

Опис

Функционален шампон против опаѓање на косата кој обезбедува хранливи материи за косата и содржи екстракти како што се црн сусам, црн грав и црн ориз, кои помагаат за здрава коса преку чистење и отстранување на нечистотиите од скалпот.

Содржи 3 вида црни екстракти (црн грав, црн сусам и црн ориз) кои се богат извор на амино киселини, пептиди и протеини. Овие состојки ги  пополнуваат празнините во структурата на косата, ефикасно ги поправаат оштетените места, ја задржуваат влагата, спречуваат дехидрација и прекумерно сушење.

Минералната вода совршено ја хидрира кожата и косата.

Салицилната киселина ги ексфолира мртвите клетки на кожата.

Ментолот го освежува скалпот, го ублажува чешањето и иритацијата.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ: Црн сусам, црн грав, црн ориз, боровинка, црница

 

Пакување: 300ml

Начин на употреба

На влажна коса, земете умерена количина и нежно масирајте го скалпот и косата. Потоа темелно исплакнете со млака вода.

Опис

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ:

Црн сусам, црн грав, црн ориз, боровинка, црница

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.