TOCOBO Coconut Clay Cleansing Foam 150ml

Original price was: 630ден.Current price is: 535ден.

Опис

Coconut Clay Cleansing Foam – пена за чистење која се заснова на неколку видови глина,  е совршена во борбата против нечистотиите во порите и прекумерната маснотија на кожата.

Пената за чистење од кокосова глина содржи каламин и бентонит, кои помагаат за темелно чистење на кожата од нечистотии, остатоци од шминка, помага во контрола на зголеменото лачење на себум и чистење на порите. Бентонитот или белата глина помагаат ефикасно да се апсорбира вишокот на себум, да се исчистат порите од нечистотии, а исто така да се обезбеди антибактериска заштита на кожата. Каламинот е подеднакво ефикасна состојка за чистење но, неговата карактеристика се неговите смирувачки својства. Каламинот го ублажува црвенилото, помага за воспаление и акни, го забрзува процесот на заздравување, а исто така создава заштитен слој, спречувајќи ги негативните ефекти на бактериите.

Растителните сурфактанти базирани на кокос го направат процесот на чистење нежен, кожата ќе биде хидрирана и свежа.

Формулата на пената е дизајнирана на таков начин што ќе формира микро меурчиња, кои се многу помали од конвенционалните пени. Тие се способни да навлезат длабоко во порите и да ги исчистат дури и најдлабоките нечистотии.

Пакување: 150ml

Начин на употреба

Помешајте мала количина од производот со вода и нанесете го на лицето. Исплакнете се со млака вода.

На залиха

Опис

Состојки

Purified water, glycerin, hydrogenated palm acid (25%), potassium hydroxide, potassium cocoate (2.9%), calamine (1,000ppm), saponaria officinalis leaf extract (100ppm), bentonite (9,000ppm), glyceryl stearate, butylene glycol, polyquaternium -7, acrylate/C10-30-alkyl acrylate crosspolymer, disodium edta, sodium benzoate, fragrance, red #504 (CI14700)

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.