TORRIDEN DIVE-IN Watery Moisture Sun Cream 60ml

Original price was: 1,490ден.Current price is: 1,192ден.

Опис:

Органски крем за заштита од сонце со хијалуронска киселина кој дава хидратантен финиш. Формулиран со силна УВ заштита со SPF50+ PA++++. Во својот состав содржи пантенол и алантоин, кои ја негуваат чувствителната кожа изложена на сонце.

Производот има лесна водена нежна текстура која брзо се апсорбира, без чувство на лепливост.

Начин на употреба:
Во последниот чекор од утринската рутина, нанесете тенок слој  на целото лице и нежно тапкајте за подобра апсорпција. При подолго изложување на сонце, реаплицирајте на секои 2-3 часа.

Пакување: 60 ml

Опис

Состојки:

Water, Propanediol, Dibutyl Adipate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Triazone, Polymethylsilsesquioxane, Polysilicone-15, Diisopropyl Adipate, Niacinamide, Methylene BisBenzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Hydroxyethyl Urea, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Behenyl Alcohol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Panthenol, Tromethamine, Hydroxyacetophenone, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Sodium Acrylates Crosspolymer-2, Dipotassium Glycyrrhizate, Decyl Glucoside, Sodium Stearoyl Glutamate, Eclipta Prostrata Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Allantoin, Polyacrylate Crosspolymer-6, Adenosine, Melia Azadirachta Flower Extract, Coccinia Indica Fruit Extract, Glycerin, Biosaccharide Gum-1, Xanthan Gum, Aloe Barbadensis Flower Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Moringa Oleifera Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Corallina Officinalis Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Butylene Glycol, Dimethylsilanol Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Potassium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Hyaluronate Dimethylsilanol, Sodium Acetylated Hyaluronate, Malachite Extract

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.