A.H.C Ten Revolution Real Eye Cream For Face 30ml

Original price was: 1,189ден.Current price is: 1,071ден.

Ги измазнува и минимизира брчките под очите.
Измазнување на фините линии: овој крем за очи ја ревитализира нежната кожа околу очите и ја подобрува циркулацијата на крвта во очите.
Освежувачка и лесна текстура помага брзо да навлезе во кожата и да ги открие нејзините лифтинг ефекти.

Хумани стем клетки
– Медиумот од култивирани хумани стем клетки содржи 1.391 протеин кој ја поттикнува синтезата на колагенот и еластинот на кожата.

Содржи колаген кој има слична структура на човечкиот.
– Тоа е цврста и затегнувачка формула која ја прави кожата здрава и еластична.

Начин на употреба
Нанесете соодветна количина на пределот околу очите и тапкајте со прстите за да се апсорбира.

На залиха

Опис

Состојки

Hydrolyzed collagen extract, glycerin, dipropylene glycol, bifida ferment lysate, hydrogenated polydecene, cyclohexasiloxane, caprylic/capric triglyceride, dicaprylyl carbonate, purified water, niacin Amide, caprylic/capric/succinic triglyceride, cetearyl alcohol, 1,2-hexanediol, glyceryl stearate SE, pentaerythrityl stearate/caprate/caprylate/adipate, Cetyl Alcohol, Shea Butter, Betaine, Hwangbyeok Bark Extract, Green Tea Extract, Goji berry Leaf Extract, Centella asiatica Extract, Fig Extract, Yam Root Extract, Rice Extract, Aloe Vera Leaf Extract, Collagen Extract, Pseudoalteromonas Fermented Extract, Oleracea Acmela Extract, Cotton Seed Extract, etc

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.