APLB – Glutathione Niacinamide Eye Cream 20ml

Original price was: 990ден.Current price is: 921ден.

Кажете им збогум на уморните и подуени очи со овој крем за нега на кожата околу очите збогатен со глутатион и ниацинамид кои делуваат на зацврстување и осветлување на кожата, измазнување на брчките и фините линии. Екстрактот од цика спречува иритација. Лесната и брзо впивачка текстура овозможува брзо продирање на активните состојки длабоко во кожата. Дерматолошки тестирана формула која е хипоалергена.

Придобивки:

  • Крем за околу очи кој помага да се подобри еластичноста на кожата кој притоа ги осветлува областите околу очите.
  • Збогатен со Глутатион Ниацинамид и Centella Asiatica за зголемување на еластичноста на кожата притоа ја смирува иритираната кожа.
  • Овозможува зацврстувачки ефект кој помага во намалувањето на брчките и фините линии.
  • Ја ревитализира безживотната кожа околу очите овозможувајќи и здрав и свеж изглед.
  • Се одликува со лесна текстура која брзо се пенетрира.
  • Производот е оценет со EWG зелена оцена со докажан и поминат Тест за иритација на кожа, погоден за чувствителна кожа.
  • Патентирани состојки: LLIPO GLUTA NIAC CEN™ 31,3% (глутатион 1.000 ppm, Ниацинамид 20.000 ppm, екстракт од Centella Asiatica 29,2%), во комбинација со Centella 3x Complex™ (Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid). Патентираните состојки кои го прават врвен производ кој обезбедува богатa храна и длабока влажност на кожата, правејќи ја свежа, хидрирана и полна со живост.

Пакување: 20ml
Начин на употреба:

  1. Нанесете умерена количина околу очите.
  2. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Опис

Состојки:

Water, Centella Asiatica Extract (25.3%), Glycerin, Cetyl Ethylhexanoate, Butylene Glycol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Niacinamide (20,000ppm), Beeswax, Stearic Acid, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Silica, Sodium Hyaluronate, Glyceryl Stearate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Hydrogenated Polydecene, Betaine, Glutathione (1,000ppm), Trehalose, Adenosine, Citric Acid, Trideceth-10, Disodium EDTA, Sodium Citrate, Nelumbo Nucifera Extract, Artemisia Annua Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Saccharomyces Ferment, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Hydrolyzed Collagen, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Cholesterol, Xanthan Gum, Carbomer, Arginine, Squalane, Beta-Glucan, Dipropylene Glycol, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Propanediol, Hydroxyacetophenone, 1,2-Hexanediol, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.